Za rok s Covidem stouply ceny bytů v průměru o 17 %

Nejdražší bydlení je v Praze, Brně, Berouně a Hradci Králové. Nejlevnější nemovitosti jsou naopak v Bruntálu, Karviné a Mostě.

Největší nárůst cen byl za poslední dva roky v Jeseníku a Písku a to o více než 60 %.

Už je tomu rok, co se poprvé v historii České republiky celá země uzavřela. Důvodem byla obava z šíření nemoci covid-19. Od března 2020 se velká část ekonomiky potýká s problémy. Na trhu s nemovitostmi to však vypadá, jako by se poslední dobou nic nestalo. Ceny rostou jako po několik posledních let. To vyplynulo z naší analýzy ceny bytů ve všech okresních městech v Česku.

Pro srovnání jsme použili byty s podlahovou plochou od 60 do 90 m2 v osobním vlastnictví ve velmi dobrém nebo průměrném stavu, jejichž inzerce byla ukončena od 1. 9. 2020 do 28. 2. 2021.

Vývoj cen od roku 2019 do 2021

Ceny nemovitostí rostou napříč celým Českem. Za poslední rok to bylo o 17 %. V porovnání s rokem 2019 to bylo téměř o třetinu. Největší nárůst jsme zaznamenali především v lokalitách s nižšími cenami nemovitostí, jako jsou Jeseník, Děčín, Strakonice nebo Prachatice. Více než o 50 % však podražily i byty v Písku, Příbrami a Kolíně, což jsou lokality, které se z pohledu cen řadí spíše k celorepublikovém průměru.

Menší než 10% růst jsme zaznamenali pouze v Pelhřimově a v centru Prahy. Všude jinde rostly ceny nemovitostí výrazněji rychleji než inflace.

Sídlo firmy
Sídlo firmy
Kaprova 42/14
110 00
Praha